Napisali o nas

Chcesz nas lepiej poznać? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych artykułów poświęconych Shumee oraz rozwojowi naszej firmy.

 • 02.12.2021

  Shumee rozważa debiut na GPW

  "Polska spółka rozwija swój biznes na fali mocno rosnącego globalnego rynku e-commerce. Jedną z opcji jest przeprowadzenie oferty publicznej i wejście na giełdę – dowiedział się „Parkiet". Decyzja zapadnie w przyszłym roku. – Aktualnie skupiamy się na uruchamianiu sprzedaży na nowych platformach i rynkach oraz pozyskiwaniu nowych producentów i dystrybutorów. Tylko w ostatnich tygodniach wystartowaliśmy i serwisujemy sprzedaż online m.in. dla Pepco, Eurofirany, TOP Secret, Jarstol, Vivaldi i holenderskiego dystrybutora TWM – wymienia Szymon Midera, współzałożyciel zarządzający spółką Shumee. Dodaje, że w sumie jest ona w trakcie uruchamiania sprzedaży ponad miliona produktów z różnych kategorii dla ponad 50 firm z Europy."

 • 30.11.2021

  Polacy pomogli Pepco w sprzedaży online

  "Pepco we współpracy z shumee wdrożyło strategię wykorzystania możliwości handlu w internecie z wykorzystaniem potencjału największych platform typu marketplace oraz darmowych dostaw. Produkty dyskontowej sieci Pepco są dostępne na ośmiu popularnych platformach typu marketplace tj. Allegro, Ceneo, Erli, Morele, Empik, Arena, Mall i Shumee. Firmę Shumee założyli Szymon Midera i Monika Stefaniak - byli menadżerowie mBanku i Banku Pocztowego oraz Andrzej Walczak - współwłaściciel Grupy Atlas - największego producenta wyrobów chemii budowlanej w Polsce."

 • 21.10.2021

  Pepco rusza na podbój internetu

  "Pepco podjęło współpracę z serwisem shumee.pl, który pozwala klientom na dokonywanie zakupów oferty Pepco na kilku różnych platformach sprzedażowych, które już znają i lubią."

 • 19.10.2021

  Pepco rusza w Polsce ze sprzedażą przez internet

  "Pepco rusza w Polsce ze sprzedażą za pośrednictwem internetowych platform zakupowych - poinformowało Pepco na swojej stronie internetowej. Produkty będą dostępne m.in. na takich platformach zakupowych, jak: Allegro, Ceneo, Empik.com, Morele, Erli.pl, Mall.pl, Arena.pl i Shumee, za pośrednictwem których są one oferowane do sprzedaży przez spółkę Shumee."

 • 11.07.2021

  Łódzki biznes „shumee” w Europie, czyli jak powstała nowoczesna centrala handlu zagranicznego

  "W ciągu czterech lat, niewielki łódzki start-up, który miał łączyć cechy portalu społecznościowego i platformy e-commerce, ewoluował do jednego z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw branży e-commerce nie tylko w kraju, ale i w Europie. Platforma shumee, bo o niej mowa, sprzedaje dziś produkty w modelu cross border w 17 krajach Europy, a jej roczne obroty w ciągu zaledwie dwóch lat wzrosły z 13 do blisko 100 mln zł."

 • 28.06.2021

  A jednak shumee

  "Dla założyciela Shumee było jasne, że musi iść za granicę, bo na krajowym rynku się nie wyżywi. Zaczął więc się integrować z lokalnymi liderami e-commerce w krajach regionu, wystawiając tam na sprzedaż towary z Polski. Dzisiaj ma kontrakty z blisko 40 marketplace’ami na 15 rynkach w Europie - od Rosji, po Wielką Brytanię. - Jesteśmy współczesną centralą handlu zagranicznego. W ciągu godziny możemy wystawić produkt równocześnie na kilkunastu rynkach – śmieje się Szymon Midera. Shumee ma umowy na sprzedaż transgraniczną z 20 polskimi, dużymi firmami, jak Black Red White i Homla. Wystawia ich produkty na zagranicznych platformach, zajmuje się tłumaczeniem oferty i wszystkich potrzebnych dokumentów na lokalne języki, pozycjonuje produkt, przekazuje informacje o transakcji, a następnie monitoruje transport i zapewnia obsługę posprzedażową."