Hermes Tom 1 Mariola Popińska, Henryk Szulc książka inspirowana historią polskiej mafii

9788393215737
-5.00 PLN
25.00 PLN
Dostępność: 163 produkt(y)
+
Atlas Sztuki
+48422144439
Zadaj pytanie
Cena i czas wysyłki:
* Wysyłka za pobraniem: 29 zł

„Hermes” to pierwszy tom trylogii inspirowanej historią polskie mafii. Akcja książki rozgrywa się w Łodzi, mieście niezwykłym o którym hermes-trescP.pngAutorzy Hermesa napisali tak:

„Nie było drugiego miasta w Polsce,  w którym powstałoby tyle pubów, gdzie dzieci prządek i tkaczy leczyły wódą i seksem frustracje odziedziczone po bezrobotnych rodzicach. Równolegle otwierały się dziesiątki agencji towarzyskich, jak elegancko nazywano burdele. W miejsce fabryk produkujących bawełnę powstały laboratoria najprzedniejszej amfetaminy, a w ogródkach działkowych zakwitła trawka.

Warszawa była zachwycona. Łódź, w przeciwieństwie do stolicy, bawiła się w weekendy do rana, a każdy nowy weekend zaczynał się nad skanalizowaną Łódką w czwartek. Pojawiły się pierwsze w Polsce nowoczesne dyskoteki. Gwiazdy ekranu licznie odwiedzały Irish Pub, Kaliską i Fabrykę. Otworzono dla nich kasyna. I pewnie w końcu Łódź miałaby szansę stać się polskim Las Vegas, gdyby nie świętoszkowaci politycy. Nie obronili dzieci prządek przed nędzą, pozwalając ograbić ich matki z pracy. Jednak postanowili obronić ich moralność. Była łatwym celem. Zniknęły festiwale, puby, dyskoteki i zarządzająca polskim Koryntem Ośmiornica.”

O autorach: 

Mariola Popińska zadebiutowała biograficzną książką "Kura domown na Antarktydzie" opisującą jej głośne zdobycie najwyższego wierzchołka Białego Kontynentu. Ukończyła VVydzial Prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz aplikację notarialną. Następnie podjęła studia podyplomowe na Wydziale Produkcji Filmowej i doktoranckie na VVydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jest współautorką scenariuszy kinowych i telewizyjnych, a także sztuki teatralnej pt. Gen zakupionej przez Teatr Telewizji TVP.

Henryk Szulc jest współautorem sztuk teatralnych: Ziemia Obiecana, Tangen, Gen, scenariuszy kinowych i telewizyjnych. Na rynku wydawniczym zadebiutował nowelą Lilith, świetnie przyjętą przez czytelników. Studiował socjologię na UŁ, ukończył kulturoznawstwo na WSHE i scenariopisarstwo na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

Zawsze myślałem, że dobrze znam Łódź. Hermes zna Łódź lepiej. Fabuła powieści wartkością akcji prześciga najbardziej trzymające w napięciu filmy akcji i jest w stanie zaspokoić apetyty czytelników obojga płci. Nie czekajcie na serial
Powieść Marioli Popińskiej i Henryka Szulca przeczytałem w ciągu dwóch dni, praktycznie się od niej nie odrywając. Moim zdaniem jest to świetna książka i materiał na serial telewizyjny klasy premium. Serial zrealizowany przez dobrego reżysera, dobrze obsadzony ma szansę stać się polską Gomorrą czy Rodziną Soprano